W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją na granicy szwajcarsko-niemieckiej informujemy, iż celnicy niemieccy naliczają do każdego pojazdu cło w wysokości 10% jak ma to miejsce w przypadku aut wyprodukowanych poza EU. Prosimy zatem o uwzględnienie tego w kalkulacji zakupu auta. Mogą zdarzać się sytuacje, że takie cło nie zostanie naliczone, ale jeszcze raz podkreślamy, aby jednak wliczać 10% cła przy kalkulacji każdego pojazdu. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie poinformujemy Państwa na naszej stronie.

Nastąpiły zmiany w cenie transportu auta osobowego. Obecnie na terenie powiatu garwolińskiego wynosi 3 000 zł. Kwota ustalana jest indywidualnie i uzależniona od miejsca docelowego. Cena może być wyższa maksymalnie o 1 000 zł

Regulamin

 1. Aby wziąć udział w licytacjach należy założyć konto na naszym portalu oraz dodatkowo, aby można było licytować konto musi zostać aktywowane. W tym celu prosimy napisać maila do Nas że zapoznali się Państwo z opłatami związanymi z wygraną aukcją oraz zdjęcie pierwszej strony dowodu, po weryfikacji danych osobowych zostanie aktywowane Twoje konto przez naszego pracownika.
 2. Dane podczas rejestracji muszą być prawdziwe, zgodne z dowodem tożsamości.
 3. Są to Aukcje w ciemno. Składasz swoją propozycje, ile jesteś w stanie zaproponować za dany pojazd, jeśli jest ona najwyższa wtedy zostajesz zwycięzcą .
 4. Każda założona oferta jest wiążąca, dlatego prosimy o rozważne umieszczanie ofert!!!!
 5. Kwota transportu jest uzależniona od miejsca docelowego transportu auta, jest ona indywidualnie ustalana i może być wyższa maksymalnie o 1 000zł, kwota transportu na terenie powiatu garwolińskiego wynosi 3 000zł (za samochód osobowy) i jest to najniższa kwota za transport.
  Jeśli pojazd ma uszkodzone zawieszenie (urwane koło) mogą się pojawić dodatkowe koszta za załadunek pojazdu.
 6. Do kwoty postawionej na dany pojazd należy doliczyć koszty transportu oraz podatek, każda kwota postawiona na aukcjach jest kwotą w walucie Frank Szwajcarski oraz kwoty wpisywane są kwotami Netto.
  1. Aukcje z ubezpieczalni Rest liczymy następująco: Kwota postawiona na pojazd w CHF  + 10%prowizji (1 000 CHF * 1,1 = 1 100 CHF )
  2. Aukcje z innych ubezpieczalni (SCC, ALLIANZ, WINTERTHUR) stawiamy kwoty Netto i liczymy następująco: Kwota postawiona na pojazd w CHF Netto + 8%podatku +10% prowizji: (1 000 CHF + 8% + 10%= 1 188 CHF )
  3. Jeżeli kwota postawiona na auto jest niższa niż 1 000 CHF wtedy jest stała stawka prowizji 100 CHF plus 8% podatku (oprócz z REST, bez podatku), liczymy następująco: Kwota postawiona na pojazd w CHF Netto + 8%podatku + 100 CHF (100 CHF +8% + 100CHF = 208 CHF)
 7. Kalkulator umieszczony na stronie podaje kwotę transportu oraz koszty wylicytowania pojazdu. Poniżej zostanie wyjaśnione działanie kalkulator:
  1. Kwota postawiona (netto) – jest to kwota, która została wpisana na aukcji w walucie Frank Szwajcarski.
  2. Ubezpieczalnia – do wyboru dwie opcje w zależności z jakiej ubezpieczalni pochodzi pojazd
  3. Transport – do wyboru Samochód lub Motocykl (łodzie, sprzęt rolniczy/budowlany, quady-kwota transportu ustalana indywidualnie)
  4. „Vat Niemiecki” – jest to podatek, który zostaje naliczony na granicy i wynosi 19% jeżeli auto jest sprowadzane na osobę prywatną i 0% gdy auto jest sprowadzane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (Przeniesienie Vat-u do kraju nabywcy).
  5. „Cło. auta prod.” – jest to 10% które dodatkowo jest naliczane w przypadku aut, które zostały wyprodukowane poza Unią Europejską. Obecnie do każdego pojazdu niezależnie od produkcji należy doliczyć opłatę 10% gdyż zmieniły się przepisy unijne.
  6. Spedycja – opłata stała 70 Euro za przeprowadzenie całego procesu odprawy(wliczona w koszt transportu przy wyborze „Zamawiam transport”).
  7. Na samym końcu wychodzą nam trzy kwoty. Koszt pojazdu w CHF oraz koszt transportu w ZŁ po dodaniu i przewalutowaniu która może różnić się nieznacznie (+- 500zł) wychodzi przewidywana kwota całkowita jaką zapłacimy za pojazd przy odbiorze auta.
 8. Aby mieć możliwość sprowadzania wygranych przedmiotów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej należy posiadać Europejski NIP oraz Numer EORI bez tego nie będziemy mogli sprowadzić dla Państwa wygranego pojazdu na działalność gospodarczą, lecz jedynie na osobę fizyczną.
 9. Pojazdy po zakończeniu aukcji są weryfikowane w ciągu jednego dnia roboczego i jeżeli na Państwa profilu dana aukcja zaświeci się na zielono (Wygrana) oznacza to, iż Państwa oferta była najwyższa ze wszystkich i w tym momencie czekają Państwo maksymalnie 30 dni od momentu zakończenia aukcji na akceptację oferty przez właściciela pojazdu w danym kraju. Jedynie ubezpieczalnia Allianz ma zasadę, że informuje zwycięzcę w ciągu 30 dni od zakończenia aukcji o wygraniu. Automatycznie oferta już jest za akceptowana przez właściciela.
 10. Po akceptacji oferty przez właściciela, nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w celu uzyskania danych do faktury jak i  potrzebnych dokumentów do odprawy celnej na granicy.
 11. Proszę uważnie czytać opis aukcji, gdyż niektóre przedmioty zawarte za zdjęciach mogą nie wchodzić w skład licytowanego przedmiotu oraz dodatkowo w opisie mogą być zawarte elementy dodatkowe wyposażenia których nie ma na zdjęciach.
 12. Jeśli samochód ma jakieś dodatkowe uszkodzenia, musimy otrzymać zdjęcia w ciągu 48 godzin od dostarczenia, po tym czasie reklamacje nie będą uwzględniane.
 13. Wszystkie demontowalne opcje wyposażenia samochodu jak narzędzia, półki, radio, szafki pokazane na zdjęciach nie będą dostarczone z autem.
 14. Nie gwarantujemy dostarczenia drugiego kluczyka i książki serwisowej, jednak dołożymy wszelkich starań, aby je zapewnić.
 15. Klienci z poza Polski muszą wpłacić kaucje w wysokości 1000chf jeśli chcą brać udział w licytacji.

Życzymy udanych licytacji!!!

Potrzebujesz pomocy?

Biuro obsługi klienta

+48 724 628 680 +48 788 688 010 (OD PN. DO PT. W GODZ. 09:00 - 17:00)
Zainteresowany konkretnym autem?