Regulamin

 1. Aby wziąć udział w licytacjach należy założyć konto na naszym portalu oraz dodatkowo, aby można było licytować konto musi zostać aktywowane. Prosimy o telefon do Nas, po weryfikacji danych osobowych zostanie aktywowane Twoje konto przez naszego pracownika.
 2. Dane podczas rejestracji muszą być prawdziwe, zgodne z dowodem tożsamości.
 3. Są to Aukcje w ciemno. Składasz swoją propozycje, ile jesteś w stanie zaproponować za dany pojazd, jeśli jest ona najwyższa wtedy zostajesz zwycięzcą .
 4. Każda założona oferta jest wiążąca, dlatego prosimy o rozważne umieszczanie ofert!!!!
 5. Kwota transportu jest uzależniona od miejsca docelowego transportu auta, jest ona indywidualnie ustalana i może być wyższa maksymalnie o 800zł, kwota transportu w Powiecie Garwolińskim wynosi 2 300zł (za samochód osobowy) i jest to najniższa kwota za transport.
  Jeśli pojazd ma uszkodzone zawieszenie (urwane koło) mogą się pojawić dodatkowe koszta za załadunek pojazdu.
 6. Do kwoty postawionej na dany pojazd należy doliczyć koszty transportu oraz podatek, każda kwota postawiona na aukcjach jest kwotą w walucie Frank Szwajcarski oraz kwoty wpisywane są kwotami Netto. Jedynie aukcje z Niemiec stawiamy kwoty podawane w Euro.
  1. Aukcje z ubezpieczalni Rest liczymy następująco: Kwota postawiona na pojazd w CHF  + 10%prowizji (1 000 CHF * 1,1 = 1 100 CHF )
  2. Aukcje z innych ubezpieczalni (SCC, ALLIANZ, WINTERTHUR) stawiamy kwoty Netto i liczymy następująco: Kwota postawiona na pojazd w CHF Netto + 8%podatku +10% prowizji: (1 000 CHF +18% = 1 180 CHF )
  3. Jeżeli kwota postawiona na auto jest niższa niż 1 000 CHF/Euro wtedy jest stała stawka prowizji 100 CHF/Euro plus 8% podatku (oprócz z REST, bez podatku), liczymy następująco: Kwota postawiona na pojazd w CHF Netto + 8%podatku + 100 CHF/Euro (100 CHF +8% + 100CHF = 208 CHF)
  4. Aukcje z ubezpieczalni z Niemiec liczymy następująco Kwota postawiona na pojazd w Euro + 10% Prowizji : (1 000 Euro +10% = 1 100Euro )
 7. Kalkulator umieszczony na stronie podaje kwotę transportu jaką trzeba dodać do kwoty za auto. Poniżej zostanie wyjaśnione działanie kalkulator:
  1. Kwota faktury – jest to kwota, która została postawiona na auto w walucie Frank Szwajcarski.
  2. Cło. auta prod. – jest to 10% które dodatkowo jest naliczane w przypadku aut, które zostały wyprodukowane poza Unią Europejską. Dla aut wyprodukowanych w EU wynosi 0%.
  3. Vat Niemiecki – jest to podatek, który zostaje naliczony na granicy i wynosi 19% jeżeli auto jest sprowadzane na osobę prywatną i 0% gdy auto jest sprowadzane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (Przeniesienie Vat-u do kraju nabywcy).
  4. Spedycja – opłata stała 70 Euro za przeprowadzenie całego procesu odprawy.
  5. Na samym końcu trzeba wybrać opcje z transportem wtedy kwota z FV zostanie dodana i na końcu wychodzi nam gotowa kwota, za transport która może różnić się nieznacznie (+- 300zł).
  6. Z ubezpieczalni z Niemiec koszt transportu to od 450Euro Netto, Bus 750Euro Netto może się różnić w zależności od regionu.
  7. Na aukcjach z Niemiec za wszystko płatne jest przelewami z góry.
  8. Brak możliwości odbioru auta we własnym zakresie !!!
 8. Na aukcje w zakładce z Niemiec nie naliczane są żadne opłaty dodatkowe więc należy doliczyć cenę samego transportu która jest podana w aukcji. Chyba że w aukcji jest napisane, że do danego pojazdu jest naliczany podatek
 9. Aby mieć możliwość sprowadzania wygranych przedmiotów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej należy posiadać Europejski NIP orz Numer EORI bez tego nie będziemy mogli sprowadzić dla Państwa wygranego pojazdu na działalność gospodarczą, lecz jedynie na osobę fizyczną.
 10. Pojazdy po zakończeniu aukcji są weryfikowane w ciągu jednego dnia roboczego i jeżeli na Państwa profilu dana aukcja zaświeci się na zielono (Wygrana) oznacza to, iż Państwa oferta była najwyższa ze wszystkich i w tym momencie czekają Państwo maksymalnie 30 dni od momentu zakończenia aukcji na akceptację oferty przez właściciela pojazdu w danym kraju. Jedynie ubezpieczalnia Allianz ma zasadę, że informuje zwycięzcę w ciągu 30 dni od zakończenia aukcji o wygraniu. Automatycznie oferta już jest za akceptowana przez właściciela.
 11. Po akceptacji oferty przez właściciela, nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w celu danych do faktury jak i  potrzebnych dokumentów do odprawy celnej na granicy.
 12. Proszę uważnie czytać opis aukcji, gdyż niektóre przedmioty zawarte za zdjęciach mogą nie wchodzić w skład licytowanego przedmiotu oraz dodatkowo w opisie mogą być zawarte elementy dodatkowe wyposażenia których nie ma na zdjęciach.
 13. Jeśli samochód ma jakieś dodatkowe uszkodzenia, musimy otrzymać zdjęcia w ciągu 48 godzin od dostarczenia, po tym czasie reklamacje nie będą uwzględniane.
 14. Wszystkie demontowalne opcje wyposażenia samochodu jak narzędzia, półki, radio, szafki pokazane na zdjęciach nie będą dostarczone z autem.
 15. Nie gwarantujemy dostarczenia drugiego kluczyka i książki serwisowej, jednak dołożymy wszelkich starań, aby je zapewnić.

Życzymy udanych licytacji!!!

Potrzebujesz pomocy?

Biuro obsługi klienta

+48 724 628 680 +48 788 688 010 (OD PN. DO PT. W GODZ. 09:00 - 17:00)
Zainteresowany konkretnym autem?